marisa has logged 211 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
Edit this entry  
02
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★½
Edit this entry  
24
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
½
Edit this entry  
21
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Reader

The Reader

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Battlecreek

Battlecreek

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★½
Edit this entry  
12
Spielberg

Spielberg

2017
×
Edit this entry  
10
The Watcher

The Watcher

2000
×
★½
Edit this entry  
10
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
6 Souls

6 Souls

2010
×
★★
Edit this entry  
08
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Butterfly

Black Butterfly

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry