RSS feed for lauren

lauren has logged 84 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Open House

The Open House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Village Called Versailles

A Village Called Versailles

×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mud

Mud

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry