Jake has logged 13 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry