• The Last Movie Stars

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Funny Pages

  • Men

    ★½

  • The Offer

  • The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Candyman

    ★½

  • Red Rocket

    ★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Here Today

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • CODA

    ★½

  • Tiger

    ½

  • The Stand

    ½

  • Mank

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ½

  • Hopper/Welles

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Trump Card

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • The Sky Is Clear and Blue Today

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • The Fanatic

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★