Vincent has logged 23 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Secret Ceremony

Secret Ceremony

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
SuperFly

SuperFly

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Damned

The Damned

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Filming Othello

Filming Othello

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Damned

The Damned

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry