Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Elemental

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★