Sort by
  • Sound of Metal

  • The National: I Am Easy to Find, Live from New York's Beacon Theatre

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Once Aurora

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

  • Cowboy Dave

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Lover for a Day

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Sampha: Process

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Big Little Lies

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★