• The Sandwich Man

    ★★★½

  • The Lodger: A Story of the London Fog

    ★★★★

  • The Manxman

    ★★★½

  • The Green, Green Grass of Home

    ★★★

  • Play While You Play

    ★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • Property Is No Longer a Theft

    ★★

  • Lovable You

    ★★★

  • Shaolin Temple

    ★★★★½

  • Five Shaolin Masters

    ★★★★

  • Conceiving Ada

    ★★★

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★½

  • The Red and the White

    ★★★★★

  • Le Petit Soldat

    ★★★½

  • Letter in Motion to Gilles Jacob and Thierry Fremaux

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Five-Minute Films: Old Chums

    ★★

  • Five-Minute Films: Afternoon

    ★★