Jake has logged 56 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry