Jake has logged 10 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gloria

Gloria

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Truth About Youth

The Truth About Youth

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Past

The Past

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
24 Exposures

24 Exposures

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eighteen

Eighteen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tree, the Mayor and the Mediatheque

The Tree, the Mayor and the Mediatheque

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry