Sort by

Jake has logged 35 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Street Wars

Street Wars

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Girl

Bad Girl

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tall Target

The Tall Target

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
This Time Tomorrow

This Time Tomorrow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elephant

Elephant

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christine

Christine

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Days of Eclipse

Days of Eclipse

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Torment

Torment

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Supersonic

Supersonic

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Police Tapes

The Police Tapes

1977
×
Read the review Edit this entry  
18
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boy

Boy

1969
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sound of the Mountain

Sound of the Mountain

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
India Song

India Song

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Edit this entry  
02
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry