Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Smile

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Righteous

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Shortcut

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½