• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Juice WRLD: Into the Abyss

  • A Man Named Scott

  • No Time to Die

  • Jagged

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

  • The Hand of God

  • Malignant

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Annette

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Malcolm & Marie

  • Yung Lean: In My Head

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Laurel Canyon

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Weeknd: After Hours

  • Palm Springs

  • Possessor

  • Uncle Frank

  • Pinocchio

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

  • The Fall

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

  • Sound of Metal

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Vivarium

  • Shangri-La

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Joan of Arc

  • Woodstock

  • Low Tide

    ★★½

  • All I Can Say

  • Bliss

  • Avengers: Endgame

  • Grass Is Greener

  • Guava Island

  • Presence Without Presence

  • The Dirt

  • Pain and Glory