Sort by
  • Anyone But You

    ★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★½

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★