• Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Kimi

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • GameStop: Rise of the Players

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Bud

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Myrtle

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Being BeBe

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Poser

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Wound

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Keeping Company

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A California Christmas

    ★½