Sort by

Jake Rosenberg has logged 40 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Business

Good Business

2017
×
Edit this entry  
30
The Leviathan

The Leviathan

2015
×
Edit this entry  
30
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Gray State

A Gray State

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forget About Everything for Awhile

Forget About Everything for Awhile

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
BURN·E

BURN·E

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Viva

Viva

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry