Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Piggy

Piggy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry