Sort by

Jakob has logged 37 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
26
The Ruins

The Ruins

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Duel

The Duel

2021
×
Edit this entry  
23
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Angst

Angst

1983
×
Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ruins

The Ruins

2008
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Land

Silent Land

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zalava

Zalava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Villains

Villains

2019
×
Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rest For the Braves

Rest For the Braves

2016
×
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry