• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Hawkeye

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

  • He's All That

    ½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Outsider

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Beats

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • 25 km/h

    ★★★

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bodyguard

  • The Package

    ★½

  • The Meg

    ★★½

  • The Most Beautiful Girl in the World

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Midnight Sun

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hot Dog

    ★½

  • The 12th Man

    ★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½