• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Tankhouse

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • Breaking

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★