Sort by

JakobKolness has logged 129 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry