RSS feed for Jakobschu
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
CC

CC

2018
×
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Stefan Zweig: Farewell to Europe

Stefan Zweig: Farewell to Europe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brainwashed

Brainwashed

1960
×
★★½
Edit this entry  
26
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty

Granny O'Grimm's Sleeping Beauty

2008
×
Edit this entry  
03
Pixels

Pixels

2010
×
Edit this entry  
03
Flamingo Pride

Flamingo Pride

2011
×
Edit this entry  
03
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Le Mans 1955

Le Mans 1955

2018
×
Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
A Family Portrait

A Family Portrait

2009
×
Edit this entry  
01
A Morning Stroll

A Morning Stroll

2011
×
Edit this entry  
01
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Der Kleine Drache Kokosnuss - Feuerfeste Freunde

Der Kleine Drache Kokosnuss - Feuerfeste Freunde

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Wavelength

Wavelength

1967
×
Edit this entry  
31
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blink of an Eye

Blink of an Eye

2018
×
Edit this entry  
21
A Priori

A Priori

2017
×
Edit this entry  
21
Death of a Fruit Fly

Death of a Fruit Fly

2017
×
Edit this entry  
21
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry