Sort by
  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • A Trip to Infinity

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Athena

    ★★½

  • TÁR

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Rise

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Morbius

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Outfit

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Fresh

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Magnetic Fields

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • .dog

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Encounter

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Balcony Movie

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½