Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Motion Picture (Employees Leaving the Lumière Factory)

Motion Picture (Employees Leaving the Lumière Factory)

1984
×
Read the review Edit this entry  
31
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Number 37

Number 37

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dog

Dog

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry