Jakub has logged 25 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To Joy

To Joy

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Undertow

Undertow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thirst

Thirst

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry