Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fruits of Passion

Fruits of Passion

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Amanda

My Amanda

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bon Cop Bad Cop

Bon Cop Bad Cop

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memory

Memory

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
That's Amor

That's Amor

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Is the Wind

Wild Is the Wind

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Glitter

Glitter

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Double Agent 73

Double Agent 73

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After the Dark

After the Dark

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Spice World

Spice World

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Statues Also Die

Statues Also Die

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trump Prophecy

The Trump Prophecy

2018
×
½
Read the review Edit this entry