Sort by

JakubM has logged 45 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dudes

Dudes

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
20
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Warlock III: The End of Innocence

Warlock III: The End of Innocence

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Billy Jack Goes to Washington

Billy Jack Goes to Washington

1977
×
★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Warlock: The Armageddon

Warlock: The Armageddon

1993
×
★★
Edit this entry  
13
Feral

Feral

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Edit this entry  
11
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Warlock

Warlock

1989
×
★★½
Edit this entry  
09
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Desolation

Desolation

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Trial of Billy Jack

The Trial of Billy Jack

1974
×
★½
Edit this entry  
01
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry