Sort by

JakubM has logged 404 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Upstarts

Upstarts

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris Is Us

Paris Is Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ultras

Ultras

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The App

The App

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sila Samayangalil

Sila Samayangalil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Match

First Match

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Music Teacher

Music Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paradox

Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Blame!

Blame!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
5 Star Christmas

5 Star Christmas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rogue

Rogue

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry