Sort by

JakubM has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baal

Baal

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spiral

Spiral

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence

The Silence

2019
×
Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pray for Death

Pray for Death

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Patriot

The Patriot

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunchback of the Morgue

The Hunchback of the Morgue

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry