jalene!!! has logged 25 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry