Sort by

jalene!!! has logged 18 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry