• Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Way Back

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far From Home

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

  • First Man

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Andre the Giant

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Leave No Trace

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Last Flag Flying

    ★★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • T2 Trainspotting

  • Get Out