• Nope

  • Bullet Train

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Family Camp

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Bite Me

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Soft Launch

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ½

  • Watcher

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Monkey Juice

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Men II

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Finch

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Men

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Benediction

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Tig Notaro: Drawn

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★