Jayla has logged 107 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Native Son

Native Son

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Room 666

Room 666

1982
×
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sophia

Sophia

2018
×
Edit this entry  
24
Back In My Body

Back In My Body

2018
×
Edit this entry  
22
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greener Grass

Greener Grass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
19
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madame Tutli-Putli

Madame Tutli-Putli

2007
×
Edit this entry  
18
I Met the Walrus

I Met the Walrus

2007
×
Edit this entry  
18
Neighbours

Neighbours

1952
×
Read the review Edit this entry  
18
Blinkity Blank

Blinkity Blank

1955
×
Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Travis

Travis

2004
×
Edit this entry  
11
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mario Banana I

Mario Banana I

1964
×
Edit this entry  
11
Go! Go! Go!

Go! Go! Go!

1964
×
Edit this entry  
11
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
Edit this entry  
11
Epilogue

Epilogue

2005
×
Edit this entry  
11
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
08
Election

Election

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
Read the review Edit this entry