Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Youth v Gov

Youth v Gov

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Distinguished Citizen

The Distinguished Citizen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkman

Darkman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry