• Johnny English Reborn

    Johnny English Reborn

    ★★★

    This is the only good one the others a fart

  • Eaten Alive

    Eaten Alive

    ★½

    You know that video of that guy picking up a lil alligator and he says "dont mess with the sea lions, SEA you later stinky" i would have done that

  • Se7en

    Se7en

    ★★★½

    Im the smartest man alive i immediatley identified the killer fuck you, give me an obel prize

  • Morbius

    Morbius

    ½

    Morbisu is the Milo of marvel movies

  • The Batman

    The Batman

    ★★★★

    He's literally vengeance

  • Little Miss Sunshine

    Little Miss Sunshine

    ★★★★½

    Richard was an appropriate name for the character

  • Good Time

    Good Time

    ★★★★

    Now i know what they put into the mcdonalds sprite

  • Venom: Let There Be Carnage

    Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

    they just like me fr

  • Guava Island

    Guava Island

    ★★★

    A simple story told very effectively and punctuated by Glover's fantastic music and dance choreography

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

    fuck you, i love it

  • The Texas Chain Saw Massacre

    The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

    I wont be visiting

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★

    I respect the hell out of the level of craft and care that went into this film's production. Visually, this film is stunning with some shots almost looking like richly detailed paintings. However, despite the acting talent of Willem Dafoe and Robert Pattinson I just couldn't get invested in the story or characters. I found the film's narrative and discourse rather predictable and unoriginal which feels strange to say given how bizarre (in a good way) some scenes were. I expected The Lighthouse to surprise me... it did not.