Sort by

James has logged 157 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Betting on Zero

Betting on Zero

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Jobs

Jobs

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★½
Edit this entry  
15
Twisted

Twisted

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry