Sort by

James has logged 12 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madness in the Method

Madness in the Method

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry