Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
12
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★½
Edit this entry  
16
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★½
Edit this entry  
14
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★
Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Edit this entry