scoobert doo has logged 57 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thoroughly Modern Millie

Thoroughly Modern Millie

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Father Figures

Father Figures

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Selena

Selena

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hop

Hop

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gifted

Gifted

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
Edit this entry