RSS feed for James Coleman II
  • The Skywalker Legacy

  • The Ronda Rousey Story: Through My Father's Eyes

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Never Grow Old

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Making Apes: The Artists Who Changed Film

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Quincy

  • The Perfection

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Hotel Artemis

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

  • Luz

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★½