Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Self

    ★★★★

  • Orion and the Dark

    ★★★★½

  • Suncoast

    ★★★★½

  • Echt – Unsere Jugend

    ★★★★½

  • Leo

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★½

  • The Creator

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Gran Turismo

    ★★★½

  • The Monkey King

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • The Magician's Elephant

    ★★★★

  • The Teachers’ Lounge

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Flora and Son

    ★★★★

  • Fair Play

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • My Father's Dragon

    ★★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½