olya has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Election Night

Election Night

1998
×
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Flickering Lights

Flickering Lights

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adam's Apples

Adam's Apples

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Conspiracy of Faith

A Conspiracy of Faith

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Absent One

The Absent One

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Son

My Son

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill

Bill

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry