• Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Country Music

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Long Strange Trip

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

    ★★★

  • Brave

    ★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Glengarry Glen Ross

    ★★★★★

  • Father of the Bride

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • She's Gotta Have It

    ★★★★

  • Lost in America

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • My Dinner with Andre

    ★★★★★

  • Stir Crazy

    ★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Watership Down

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★★

  • Ali: Fear Eats the Soul

    ★★★★½

  • Amarcord

    ★★★★★

  • F for Fake

    ★★★★★

  • Paper Moon

    ★★★★½

  • Cries and Whispers

    ★★★★

  • What's Up, Doc?

    ★★½

  • Fiddler on the Roof

    ★★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★★

  • The Out-of-Towners

    ★★★★

  • Cactus Flower

    ★★★★½

  • Support Your Local Sheriff!

    ★★★½

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Faces

    ★★★★★

  • Bullitt

    ★★★★

  • Targets

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • PlayTime

    ★★★★

  • El Dorado

    ★★★½

  • Grand Prix

    ★★★★½

  • The Sand Pebbles

    ★★½

  • Blow-Up

    ★★★★★

  • Who's Afraid of Virginia Woolf?

    ★★★★★