• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★½

  • Moxie

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • How I Became a Superhero

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • NiNoKuni

    ★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Deep in Vogue

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

  • Captain Marvel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Edge of Democracy

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Hotel Mumbai

  • The Favourite

  • Modest Heroes

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before