James has logged 23 entries for films during May 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Computer Hearts

Computer Hearts

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mommy

Mommy

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Search

The Search

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
★½
Edit this entry  
08
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Computer Hearts

Computer Hearts

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Computer Hearts

Computer Hearts

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry