• Don't Look Up

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★½

  • Jiu Jitsu

  • Rebecca

  • The Phenomenon

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Monster Run

    ★★½

  • Double World

    ★★

  • TFW No GF

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Iron Mask

    ½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★½

  • Animal World

  • Burning

    ★★★★

  • Gotti

    ★½

  • Show Dogs

  • Midnight Oil: 1984

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Bright

    ½

  • Bleeding Steel

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Legend of the Naga Pearls

    ★½

  • Naked

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★½

  • Immortal Demon Slayer

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Get Me Roger Stone

    ★★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Oversize Cops

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Ciao Ciao

    ★★½

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★