James has logged 12 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
15
De Palma

De Palma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry