Sort by
  • Mark Antony

    ★★★

  • Miss. Shetty Mr. Polishetty

    ★★★½

  • Jawan

    ★★★

  • Sapta Sagaradaache Ello – Side A

    ★★★★★

  • Kushi

    ★★½

  • The Equalizer 3

    ★★★

  • King of Kotha

    ★★

  • Guns & Gulaabs

    ★★★½

  • Jailer

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Aachar & Co

    ★★★★

  • Rocky and Rani′s Love Story

    ★★★½

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Baby

  • Maaveeran

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Maamannan

    ★★★½

  • Samajavaragamana

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Por Thozhil

    ★★★★

  • Extraction 2

    ★★★

  • Veeran

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★

  • Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai

    ★★★

  • The Roundup: No Way Out

    ★★★

  • Modern Love Chennai

    ★★★★

  • Farhana

    ★★★

  • Good Night

    ★★★★

  • Fast X

    ★★★

  • Custody

    ★★

  • 2018

    ★★★

  • Pachuvum Athbhuthavilakkum

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Covenant

    ★★★★

  • Jubilee

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★

  • Dasara

    ★★★

  • Pathu Thala

    ★★

  • Murder Mystery 2

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Ayothi

    ★★★

  • Balagam

    ★★★½

  • Gulmohar

    ★★★★

  • Vaathi

    ★★½

  • The Romantics

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Dada

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Romancham

    ★★★

  • Writer Padmabhushan

    ★★★½

  • Bommai Nayagi

    ★★★★

  • Iratta

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Ayali

    ★★★★

  • Pathaan

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Vaalvi

    ★★★½

  • Waltair Veerayya

    ★★½

  • Varisu

    ★★½

  • Thunivu

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★