Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Beneath

Beneath

2013
×
Edit this entry  
06
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
True Story

True Story

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
1922

1922

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry